Na přehradě se převrátila loď, muž půl hodiny držel nad vodou bezvládnou ženu

  13:26
Dvojici, se kterou se v pondělí odpoledne ve větru převrátila loďka na vodní nádrži Jesenice u Chebu, zachraňovali hasiči. Velkou statečnost prokázal muž, který až do příjezdu záchranářů držel nad vodou ženu v bezvědomí.

Malá loď se převrhla asi 500 metrů od břehu. Na linku 112 volal o pomoc svědek, který převrácení loďky viděl ze břehu.

Když hasiči dorazili k plavidlu, držel se jej muž, který měl v náručí ženu v bezvědomí. Takto ji držel celou dobu než dorazila pomoc, tedy asi půl hodiny.

„Hasiči oba vytáhli na člun, u ženy ihned na člunu začali s oživovacími pokusy. V resuscitaci pokračovali po celou dobu jízdy ke břehu,“ popsal dramatické chvíle mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Ženu pak dále resuscitovali i záchranáři. „Pacientku v těžkém stavu jsme převezli do Karlovarské krajské nemocnice. Muž byl v pořádku,“ informoval mluvčí krajské záchranné služby Radek Hes.

„Ženu k nám přivezla záchranka v těžkém stavu. V současné době je na ARO a je v přímém ohrožení života,“ řekl v úterý krátce po poledni mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký.

S ohledem na větrné počasí hasiči zkontrolovali na člunech celou vodní plochu. Měli podezření, že by i další lidé na hladině mohli být v ohrožení. To se však nepotvrdilo.

„Na žádost policie jsme pak pátrali po další dvojici, která odjela z kempu na paddleboardu a delší dobu o ní nikdo neměl zprávy. Tuto dvojici našli drážní hasiči, osoby byly v pořádku a již mířily zpět do kempu,“ řekl Kasal.

Na místě zasahovali hasiči z Chebu i Sokolova i chebská drážní jednotka. Přehradu projížděli na třech člunech. „Aktivována byla rovněž vodní záchranná služba, ta ale na Jesenici slouží pouze o víkendech, takže tentokrát nevyjela,“ dodal Kasal.

Autor: