Město podrží KV Arenu dvanáctimilionovou půjčkou na úhradu za energie

  10:36
Návratnou půjčku ve výši 12 milionů korun získá od města KV Arena. Finanční prostředky jí mají pomoct překlenout období největších odběrů energií. Zálohy na elektřinu a plyn se podle nejčernějšího scénáře mohou letos zvýšit několikanásobně.

Hala KV Arena v Karlových Varech. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

„V loňském roce KV Arena na zálohách zaplatila 19 milionů korun. Letos by to mohlo být až 55 milionů,“ řekl na úterním jednání zastupitelstva města náměstek primátorky Miroslav Vaněk.

Vedení KV Areny však podle Vaňka připravilo i úsporná opatření, která by celkové platby za energie mohla snížit až o pět milionů. „Situaci nahrává vývoj cen na spotovém trhu, kde dodavatelé energií pro halu nakupují,“ poznamenal náměstek Vaněk.

Karlovy Vary zpřísňují pravidla pro provozování kočárové dopravy ve městě

Elektřinu pro halu KV Areny dodává společnost Sokolovská uhelná. Vedení Karlových Varů jednalo s předsedou dozorčí rady Sokolovské uhelné Pavlem Tomkem. „Přislíbil nám, že vyjde v zálohách hale vstříc,“ naznačila primátorka Andrea Pfeffer Ferklová.

Zálohy na energie se budou zúčtovávat měsíčně tak, aby bylo možné pružně reagovat na aktuální vývoj cen. Dvanáctimilionovou půjčku KV Arena zaplatí městu Karlovy Vary do letošního 30. června.