Z Amsterdamu přišla poštou extáze, kokain i morfin. Zásilky vyčenichal pes

  11:22
Celníci odhalili na poště v Chebu zásilku drog. Byly ukryté v balíčcích z Amsterdamu. Na černém trhu by jejich hodnota dosáhla dvě stě tisíc korun.

Celní kontrola na chebské poště odhalila v zásilkách z Amsterdamu drogy. | foto: Celní úřad pro Karlovarský kraj

Při kontrole poštovních a balíkových zásilek na pobočce České pošty v Chebu pomáhal na začátku května také služební pes speciálně cvičený na vyhledávání omamných a psychotropních látek.

Fotogalerie

„Označil poštovní vak odeslaný z Amsterdamu, v němž jsme našli poštovní zásilky. Po jejich otevření a provedení narkotestů se potvrdilo, že obsahují omamné a psychotropní látky, jež podléhají zákazům a omezením,“ potvrdila Lenka Havelková z Celního úřadu pro Karlovarský kraj.

V osmnácti zásilkách objevili celníci téměř 150 tablet extáze, 44 tablet methylfenidátu, bezmála 120 gramů amfetaminu a několik gramů pervitinu, kokainu, morfinu a marihuany. Případy celníci předali k dalšímu řízení.

„Vzhledem k tomu, že je přeprava jakéhokoliv množství omamných či psychotropních látek, i v poštovních zásilkách, trestným činem, budeme v kontrolách pokračovat i nadále,“ dodala Havelková.

Autor: