Zloděj obsadil cizí karavan, v zahrádkách ztratil doklady a schoval drogy

  16:50
Policisté na Karlovarsku chytili zloděje, který kradl a také přespával v zahrádkářské kolonii. Pomohla jim k tomu jeho zapomnětlivost, na místě činu totiž omylem nechal svoje doklady. Navíc si tam schoval marihuanu.

Drogy, které si pachatel schoval v zahrádkářské kolonii v Ostrově. | foto: Policie ČR

Jednačtyřicetiletý muž si začátkem loňského listopadu vyhlédl zahrádkářskou kolonii v Ostrově. Prohledal tam několik chatek i kůlnu, ukradl nějaké oblečení a světlo a na několik nocí se zabydlel v jednom z karavanů.

„Na jednom z pozemků zapomněl své věci s osobními dokumenty, které pak policisté při prohledávání místa našli. Svým jednáním způsobil škodu za bezmála 14 tisíc korun,“ uvedla krajská policejní mluvčí Eva Valtová.

Kromě dokladů ale pachatel zanechal na místě činu i něco jiného. „Na jednom z pozemků a v jedné chatce si uschoval 1,2 kilogramu sušiny konopí, kterou nalezli poškození majitelé. Muž si zde své věci ponechal s úmyslem se pro ně později vrátit,“ řekla mluvčí.

Karlovarští kriminalisté nyní muže obvinili z krádeže, porušování domovní svobody i z přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Jelikož se činu dopustil v nouzovém stavu, může jít do vězení až na osm let.

Autor: