Traktor se převrátil na bok a narazil do domu, z přívěsu vyteklo hnojivo

  16:18
Traktor převážející nádrž plnou hnojiva havaroval v pondělí ve Valči na Karlovarsku. Hasiči a vodohospodáři museli na místě vyřešit únik kontaminované vody do kanalizace. Převrácený stroj navíc poškodil část rodinného domu.

Dopravní nehoda traktoru převážejícího v přívěsu hnojivo ve Valči na Karlovarsku. (16. května 2022) | foto: Policie ČR

Jednadvacetiletý řidič traktoru jel obcí Valeč ve směru do Vrbic.

„Při projíždění křižovatkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost vozidla. Následně s traktorem dostal smyk, přejel do protisměru a poté převrátit přívěs i s hnojivem, který narazil do domu,“ popsal kolizi krajský policejní mluvčí Jan Bílek. Nehoda se podle něj obešla bez zranění.

Po nehodě z nádrže vyteklo 3600 litrů dusičnanu amonného. Na místo proto vyrazily čtyři hasičské jednotky.

„Použili jsme sorbenty na zachycení uniklé látky, společně s pracovníky odboru životního prostřední, vodoprávního úřadu, vodáren a kanalizací a správci Povodí Ohře jsme řešili únik dusičnanu do kanalizace. Záchyt a odčerpání kontaminované vody byl po dohodě proveden v místní čistírně odpadních vod,“ informoval mluvčí hasičů v kraji Martin Kasal.

Převrácený traktor také poškodil část rodinného domu. Policisté škodu odhadují na 135 tisíc korun.

Hlídka dala řidiči dýchnout, test ukázal, že za volant usedal střízlivý. „Policisté dopravního inspektorátu tento přestupek vyřešili příkazem na místě, tedy pokutou pro jednadvacetiletého řidiče,“ dodal policejní mluvčí.

Autor: