Nemám čas, řekl řidič sražené chodkyni. Zraněnou nechal na silnici a ujel

  10:42
Policisté obvinili řidiče, který na Chebsku srazil chodkyni a zraněnou ji nechal ležet na silnici. Ještě předtím vystoupil z auta a ženě řekl, že pospíchá. Dopadnout ho pomohla všímavá svědkyně.
Policisté zjišťují v Boršicích u Buchlovic příčiny tragické nehody, při které...

(ilustrační snímek) | foto: Policie ČR

Nehoda se stala ve čtvrtek dopoledne na silnici mezi Horními Lomany a Františkovými Lázněmi. Třiačtyřicetiletý řidič volkswagenu tam nezvládl jízdu a havaroval. Přitom srazil sedmdesátiletou ženu.

„Stalo se to na rovném a přehledném úseku. Muž zničehonic přejel do protisměru, pak vyjel mimo vozovku a srazil právě procházející ženu. Poté ještě pokračoval několik metrů v jízdě příkopem a přitom poničil dvě dopravní značky,“ popsal krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Řidič sice zastavil a vystoupil z auta, ale jen aby zraněné ženě řekl, že usnul a že teď nemá čas. Hned potom z místa nehody ujel.

Celou situaci zpozorovala žena z nedalekého domu, která hned přivolala záchranku a také si zapsala registrační značku auta. Předala ji policii a ta díky tomu po několika hodinách řidiče vypátrala.

„Muž z místa nehody ujel i přesto, že sražené ženě způsobil zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a následnou hospitalizaci,“ uvedl Kopřiva. Podle informací iDNES.cz žena utrpěla lehká zranění. Řidičův test na alkohol dopadl negativně.

Chebští kriminalisté nyní muže obvinili z neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a ublížení na zdraví z nedbalosti. Za to může skončit ve vězení až na pět let. Nehodu policie nadále vyšetřuje.

Řidič srazil chodkyni mezi Horními Lomany a Františkovými Lázněmi.

Řidič srazil chodkyni mezi Horními Lomany a Františkovými Lázněmi.

Autor: