Řidička si při parkování spletla brzdu s plynem, auto vjelo do řeky

  16:42
Parkování před domem v Karlových Varech nezvládla šestapadesátiletá řidička. Spletla si brzdu s plynem a s autem vjela do řeky, kde se vůz převrátil na střechu.

Nehoda se stala ve čtvrtek po sedmé hodině večer. Žena si při parkování spletla pedály a namísto toho, aby zastavila, její vozidlo se rozjelo. Prorazilo zábradlí a spadlo z několik metrů vysokého nábřeží do vody řeky Teplá kousek před soutokem s Ohří.

„Šestapadesátiletá řidička vozidla značky Toyota se při parkování zřejmě plně nevěnovala řízení, narazila do zábradlí a následně vjela s automobilem do řeky,“ popsala krajská policejní mluvčí Eva Valtová.

Pomoc ženě zavolali svědci, kteří manévr viděli z balkonu. Ženě pak pomohli ven z auta policisté.

Řidička při nehodě utrpěla lehké zranění, se kterým ji záchranka odvezla do nemocnice. Odtud ji hned po ošetření pustili domů. Auto pak museli z řeky vytáhnout hasiči.

„Na místě hlídali, aby nedošlo k úniku provozních kapalin do vody, asistovali i při vytažení vozidla z koryta řeky,“ řekl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

„Policisté provedli u řidičky orientační dechovou zkoušku, která vyšla s negativním výsledkem. Celková škoda na vozidle a na poničeném zábradlí byla předběžně odhadnuta na téměř 105 tisíc korun,“ uvedla Valtová.

Žena dostala za přestupek pokutu od dopravních policistů.

Autor: