Na mokrých silnicích havarovali dvakrát i hasiči, převrátili cisternu

  11:38
Hasiči v Karlovarském kraji ve čtvrtek odpoledne častěji vyjížděli kvůli deštivému počasí k dopravním nehodám. Kolize se však nevyhnuly ani jejich vozům. Dva z nich na mokrých silnicích havarovaly.

Vyprošťování převrácené zásahové hasičské cisterny, která havarovala při cestě od zásahu u Smolné. | foto: odtahová služba Auto3000

Při návratu od zásahu vážně havaroval hasičský vůz dobrovolné jednotky z Rotavy. „Cisterna se u Smolné převrátila na bok, jeden člen dobrovolné jednotky je zraněn,“ informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Další dopravní nehoda se hasičům stala při cestě k zásahu v Kraslicích. Tam jejich automobil zezadu narazil do osobního auta, tentokrát se kolize obešla bez zranění.

Příčinu obou nehod vyšetřuje policie. „U převrácené cisterny bude škoda stanovena po důkladné prohlídce vozidla,“ doplnil Kasal.

Podle něj vyjížděli během čtvrtka hasiči v celém kraji k osmi dopravním nehodám, a to zejména odpoledne. „Nehody se staly u Sadova, Nového Sedla, v Kraslicích, Krajkové, Bečově nad Teplou či v Potůčkách. Celkem se při nich zranilo sedm lidí,“ uvedl mluvčí.

Autor: