Při nehodě se jednomu z aut utrhlo zrcátko, trefilo chodkyni

  12:34
Při pondělní nehodě dvou osobních aut na hlavním silničním tahu z Karlových Varů do Prahy utrpěla zranění také chodkyně, jež zrovna procházela okolo místa srážky. Trefilo ji zpětné zrcátko, které se po nárazu utrhlo z jednoho z havarovaných vozů.

Chodkyni při dopravní nehodě poblíž Žalmanova na Karlovarsku zasáhlo zrcátko stržené z auta. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala poblíž obce Žalmanov.

„Čtyřiačtyřicetiletá řidička osobního automobilu značky Ford, která jela ve směru z Prahy na Karlovy Vary, odbočovala na místo mimo pozemní komunikaci v době, kdy ji předjížděla dvaačtyřicetiletá řidička vozidla značky Hyundai,“ popsal krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Obě auta se srazila a hyundai skončil mimo silnici. Při tom se mu utrhlo zpětné zrcátko, které zasáhlo sedmdesátiletou chodkyni do boku. Žena po nárazu upadla do příkopu.

„Při dopravní nehodě byla lehce zraněna čtyřiačtyřicetiletá řidička a také sedmdesátiletá chodkyně, která byla v šoku. Obě ženy převezla záchranná služba do karlovarské nemocnice k ošetření,“ uvedl Kopřiva.

Všem třem ženám dali policisté na místě dýchnout, testy na alkohol byly negativní.

„Škoda na vozidlech je předběžně odhadnuta na přibližně 130 tisíc korun. Přesnou příčinu a okolnosti dopravní nehody vyšetřujeme,“ dodal mluvčí.

Autor: