iDNES.cz

Řidič prosvištěl na devadesátce kolem hlídky skoro dvojnásobnou rychlostí

  12:58,  aktualizováno  12:58
Bezmála dvojnásobně překročil maximální povolenou rychlost pětačtyřicetiletý řidič volkswagenu na Karlovarsku. Spěch v době velikonočních svátků se mu nevyplatil, na místě přišel o řidičský průkaz.

Událost se stala v sobotu 19. dubna, tedy v době, kdy policisté v rámci velikonoční bezpečnostní akce ve zvýšené míře dohlíželi na provoz. Jedna z hlídek číhala v neoznačeném voze těsně pod stoupáním ke křižovatce na Žlutice.

„Krátce po deváté hodině ranní na silnici I/6 ve směru z Karlových Varů do Prahy projel vysokou rychlostí kolem služebního vozu policistů pětačtyřicetiletý muž s vozidlem značky Volkswagen. Dopravní policisté řidiči naměřili rychlost 177 kilometrů v hodině v místě, kde je povolená maximálně devadesátka,“ popsal řidičův prohřešek policejní mluvčí Jan Bílek.

Po dálnici se řítil více než dvoustovkou, do cíle se s řidičákem nedostal

Jakmile řidič ve zpětném zrcátku zaregistroval majáky, zvolnil, takže už na vrcholku stoupání jej policisté dostihli. „Na místě mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Dále s mužem sepsali oznámení o přestupku, které bude předáno příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání,“ doplnil Bílek.

Pětačtyřicetiletý muž ovšem nebyl jediným řidičem, který o uplynulém prodlouženém víkendu nedodržel maximální rychlost. Právě její překročení bylo jedním z nejčastějších prohřešků, policisté ho v rámci velikonoční dopravněbezpečnostní akce řešili v 66 případech.

Řidičský průkaz skončil v jejich rukou hned dvakrát. Vedle popsaného případu o něj přišel ještě čtyřiatřicetiletý řidič osobního vozidla Seat ve Vřesové na Sokolovsku. Tomu radar na padesátce naměřil rychlost 115 kilometrů v hodině.

zpět na článek