Chystanou demolicí Brány borců pokračuje obnova karlovarského stadionu

  16:54
Demolicí takzvané Brány borců bude pokračovat rekonstrukce atletického stadionu v karlovarské části Tuhnice. Brána půjde k zemi o víkendu 20. a 21. dubna. Sportoviště by podle záměru magistrátu mělo začít v nové podobě sloužit veřejnosti v polovině června.

Magistrátu ještě zbývá dořešit problém s vodou pro sportoviště. „Řízení o přívodu vody z vrtu u hájenky se bohužel prodlužuje,“ konstatoval náměstek primátorky Miroslav Vaněk.

Samotný vrt je podle něj dostatečně vydatný. Dokonce tak, že vodu z něj budou využívat hned tři sportoviště. Vedle zavlažování už v podstatě na osev připraveného fotbalového hřiště na atletickém stadionu ji využijí i v bazénovém centru a sousedních tenisových kurtech.

Náměstek věří, že se proces podaří dokončit do června. Bude totiž nutné dojednat se Správou železnic tři prostupy pod sousední železniční tratí. „Až bude voda přivedená, bude to pro správu sportovišť znamenat významnou úsporu nákladů. Zatím totiž areály udržují vodou z řadu,“ doplnil Vaněk.

Nový tartan a bezpečnostní kamery

Po demolici Brány borců se na místě, kde dosud stojí, na čas usídlí zaměstnanci firmy, která bude na upravený běžecký ovál pokládat nový tartanový povrch.

„Poté tam umístíme buňky dočasného zázemí pro atlety,“ podotkl primátorčin náměstek. O dalších prostorách pro ně chce město jednat s majitelem někdejší ubytovny v severní části areálu atletického hřiště.

Záměr je sportoviště veřejnosti zpřístupnit 15. června. Přestřižením pásky ovšem podle Miroslava Vaňka projekt obnovy stadionu neskončí. Připravuje se projekt na revitalizaci kryté části tribuny v západním sektoru. „Ten obsahuje i vybudování dostatečně kapacitních toalet či příjezdovou komunikaci od KV Areny. Tu budou moct využít jak hendikepovaní návštěvníci stadionu, tak podnikatelé, kteří zde budou na akcích prodávat občerstvení,“ upřesnil náměstek.

Areál po otevření ladem ležet nebude. Atleti už plánují mistrovství republiky mládeže, plány mají i další sportovní kluby. „Provoz na stadionu bude mít svůj rozpis a řád, nad kterým bude bdít jeho správce. A také bezpečnostní kamery,“ dodal náměstek Vaněk.