Cestovky v kraji prodávají více zájezdů, zájem je letos hlavně o Turecko

  15:40
Cestovní kanceláře v Karlovarském kraji zaznamenaly zvýšený zájem lidí o zájezdy do zahraničí. Někde vzrostla poptávka až o 300 procent. Po dvou letech proticovidových opatření je tak letos zájem větší než v roce 2019, který byl v mnoha ohledech rekordní.

„Jsme rádi, že se Češi k cestování vracejí a padají rekordy jak u poznávacích, tak u pobytových zájezdů,“ komentovala mluvčí cestovní kanceláře Čedok Kateřina Pavlíková.

Velkou chuť Čechů cestovat ukázala už zimní sezona, enormní zájem o dovolené pokračuje i během léta.

„Evidujeme rekordní prodeje, které jsou u Čedoku aktuálně vyšší než před pandemií. Za duben jsme prodali o 300 procent zájezdů více než v roce 2019, v porovnání s rokem 2021 pak o více než 400 procent. Prodejní výsledky za květen jsou ještě lepší, v porovnání s rokem 2019 je nárůst až šestinásobný. Se začátkem hlavní letní sezony a prázdnin se poptávka ještě zvyšuje,“ sdělila Pavlíková.

Vzhledem k rekordním prodejům jsou už některé termíny během prázdnin nebo nejoblíbenější hotely vyprodané. Cestovní kanceláře doporučují s rezervací zájezdu nevyčkávat, zejména pokud mají klienti konkrétní požadavky na destinaci, termín nebo cestují s rodinou či ve více lidech.

Last minute nabídka bude totiž vzhledem k rekordním prodejům pro letošní rok velmi omezená. Češi se navíc opět vrátili k first minute předprodejům a dovolenou plánují více dopředu.

U leteckých pobytových zájezdů je aktuálně pro letošní léto největší zájem o Turecko. Tuto destinaci vybírají v předprodejích, stejně jako Bulharsko, zejména rodiny s dětmi.

Regionální cestovní kancelář Sun travel, která sídlí v Karlových Varech, ovšem o tak velkém nárůstu poptávky nehovoří.

„Zájem o dovolené je ve srovnání s rokem 2019 takřka stejný, tedy před covidem a po něm. Klienti uzavírali smlouvy i s třičtvrtěročním předstihem, a díky uvolnění tedy nedocházelo k rušení těchto smluv. Zůstávají jim stejné podmínky, se kterými byly uzavřeny, včetně ceny zájezdu,” komentovala Jana Bílková ze Sun travel.