Extáze, LSD, lysohlávky. Celníci našli drogy v blahopřáních i v podšívce

  16:04
Drogy za 800 tisíc korun objevili karlovarští celníci během léta při kontrolách na silnicích, ve vlacích, v okolí tržnic či na poště. Tam se také poprvé setkali s důmyslnými skrýšemi drog zamaskovaných do narozeninových přání nebo obalů od CD a DVD.

Karlovarští celníci objevili drogy za 800 tisíc korun. Například i v narozeninovém přání. | foto: Celní úřad pro Karlovarský kraj

„Alarmující je nejen zajištěné množství drog, ale také vynalézavost jejich ukrytí i široká škála druhů drog,“ uvedla Lenka Havelková, mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj. Drogy podle ní bývají také často zašité v podšívkách oděvů či zavazadel.

V 90 případech objevili celníci v období od června do srpna téměř 450 tablet extáze, 200 gramů marihuany, 190 gramů pervitinu, bezmála 130 tablet LSD, 95 gramů amfetaminu a několik gramů kokainu, hašiše a lysohlávek. „Případy byly předány k dalšímu řízení,“ informovala Havelková.

Na kontrolách spolupracovali karlovarští celníci se svými německými kolegy. Společné akce organizují pod pracovním názvem Cooperation DE střídavě na území obou států. 

Fotogalerie

Pomáhají jim v tom i služební psi vycvičení na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Hlídky se zaměřují především na odhalování nelegální přepravu zboží přes hranice.

„Přeprava jakéhokoliv množství omamných či psychotropních látek, i v poštovních zásilkách, je trestným činem. V kontrolách budeme pokračovat i nadále,“ uzavřela mluvčí.

Autor: