Sauna i bazén Thermalu jedou naplno, další úpravy se provozu už nedotknou

  9:38
Už bez sebemenších omezeních funguje od pátku saunový komplex u bazénu lázeňského hotelu Thermal. Jeho hosté i veřejnost tak mají k dispozici celý areál bazénu.

Prohlídka hotových a místy ještě dokončovaných nových prostor rekonstruovaného bazénu Thermal. (31. května 2022) | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Jak na svých webových stránkách informuje společnost Sauina, která saunový komplex provozuje, příznivci saunování mají k dispozici celkem osm saun, včetně takzvané ceremoniální, se šesti typy vytápění a čtyřmi typy ochlazení.

„Díky této příležitosti se znovu obnovuje kategorie turistů, kteří do Karlových Varech jezdí speciálně kvůli bazénovému komplexu,“ uvedl generální ředitel Thermalu Vladimír Novák. Hotel jim vychází vstříc třemi hodinami pobytu ve venkovním bazénu v ceně ubytování.

Bazénový komplex nabízí neopakovatelné výhledy na historické centrum Karlových Varů, což přispívá k jeho oblibě. Prostředí si oblíbili i organizátoři filmového festivalu. „Na bazénu bude jedna velká festivalová akce, jinak je ale běžně otevřený veřejnosti,“ uvedl Novák.

Hotel Thermal spravuje prostřednictvím ministerstva financí stát. Do rekonstrukce jak hotelové věže, tak bazénového komplexu investoval v posledních letech stovky milionů korun.

Většina prostředků posloužila ke snížení energetické náročnosti objektu. Hotelová věž tak například dostala nová okna či zateplení. Stále ovšem zbývá dokončit řadu věcí. „Například velkou plochu před hotelem, parkoviště či drobnosti v interiéru,“ naznačil ředitel hotelu.

Říct, kdy budou práce definitivně hotové, je podle něj těžké. „Investiční plán každopádně počítá s pracemi i v roce 2024,“ naznačil Novák. Výhodou podle něj je, že zbývající investice se provozu hotelu jako takového nedotknou buď vůbec, nebo absolutně minimálně.

22. srpna 2021