Karlovaráci si v anketě sami řeknou, co je ve městě nejvíc pálí

  14:30
Poslední šanci, zvolit největší problém Karlových Varů, mají obyvatelé krajského města. To před časem vyhlásilo tradiční anketu, která navazuje na nedávnou veřejnou diskuzi. Zájemci ji najdou na webu města do neděle.

Letecký pohled na Karlovy Vary. | foto: Martin Stolař, MAFRA

„Témata, která se objevují v anketě, vzešla z celoměstského diskusního fóra, při kterém účastníci vytvořili několik skupin a za každou skupinu mají určit dvě témata, na kterých se společně shodnou. Letos tak vzniklo celkem 16 námětů,“ uvedl mluvčí magistrátu Jan Kopál.

Je mezi nimi například budoucí podoba Vřídelní kolonády, dopravní terminál, hotel Thermal a jeho bazén, chybějící náměstí, letní kino, náplavka na nábřeží Ohře, bytová výstavba či vysoká škola v Karlových Varech včetně ubytování.

„Anketa ověřuje hlasování účastníků fóra - ti také na místě mohli hlasovat, každý z účastníků má dva hlasy a může je udělit jednotlivým problémům. Při vyhodnocení ankety se sleduje, která témata vybrali jak účastníci přímo na fóru mezi 10 nejdůležitějších, tak která témata vybrali za deset nejdůležitějších lidé v anketě,“ vysvětlil Jan Kopál.

Ta témata, která se objeví v obou „top ten“ dostanou k řešení na stůl městští radní. Ti pak tradičně na dalším diskuzním fóru komentují, jakého pokroku vedení města v řešení loňských problémů dosáhlo. „Řešení některých problémů samozřejmě může trvat déle než rok,“ zmínil mluvčí.

Fotogalerie

Obyvatelé Karlových Varů mohli kromě internetového hlasování využít také anketní lístky. Do pátečního poledne se radnici sešlo přes osm stovek hlasů.

Celoměstská diskuzní fóra a ověřovací ankety se v Karlových Varech konají od roku 2011, první se uskutečnilo 17. března 2011.

„To letošní bylo tedy v pořadí již deváté. Fóra představují jeden z důležitých způsobů zjišťování podnětů pro řízení města, je však možné, jak se věci vyvíjejí, že zkusíme způsob konání těchto fór nějak inovovat,“ informoval Jan Kopál.

Prohlídka letního kina s vedením města

Prohlídka hotelu Thermal