Plačícího předškoláka u silnice zachránil řidič. Dítě uteklo z penzionu

  11:50
Dovolená na Blanensku se o víkendu rychle změnila pro jednu rodinu v noční můru. Rodině se ztratil chlapec, zpět ho přivedl až řidič. Plačící dítě postávalo u silnice.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Aneta Čapkovápro iDNES.cz

„Chlapec stál sám v blízkosti obce, plakal a nevěděl, kde je. Muž zavolal na tísňovou linku 158 a zůstal s ním až do příjezdu policejní hlídky,“ popsala policejní mluvčí Lenka Koryťáková s tím, že muž si zaslouží velké poděkování za ohleduplnost. 

Pátrání po tom, komu chlapec utekl, komplikovalo podle mluvčí to, že předškolák s cizími lidmi nechtěl komunikovat. 

„Více než jeho jméno se tak policisté v danou chvíli nedozvěděli,“ podotkla Koryťáková. 

Situaci navíc zkomplikovalo i počasí, když se krátce po příjezdu hlídky v neděli odpoledne rozpršelo. Dítě na sobě mělo jen v lehké letní oblečení, proto se policisté rozhodli, že budou rodinu malého výletníka hledat autem. 

„Projeli obcí Velenov, avšak chlapce zde nikdo neznal ani nepostrádal. Policisté se tedy vydali o vesnici dál, kde navštívili mimo jiné také zdejší kemp. Ani zde se po dítěti v danou chvíli nikdo nesháněl,“ popsala první neúspěšné pokusy mluvčí. 

O pár minut později se však příbuzní přihlásili sami. „Zoufalá žena se ozvala na tísňovou linku s tím, že ztratila syna,“ dodala Koryťáková. 

Rodina ztraceného chlapce bydlela v penzionu v blízkosti kempu. „Žena také sdělila, že jsou s rodinou na dovolené a už nějakou dobu hledají své dítě. Zanedlouho na to přišlo šťastné shledání. Policisté malého tuláka v pořádku předali jeho rodičům,“ uzavřela mluvčí. 

Autor: