Za osahávání vnučky při hlídání dostal muž pět let. Dívka už dědu nechce vidět

  9:44
Pětiletý trest ve věznici s ostrahou dostal u Krajského soudu v Brně devětapadesátiletý muž z Hodonínska, který podle obžaloby v opilosti znásilnil devítiletou vnučku, kterou měl hlídat. Hrozilo muž až dvanáct let. Dívku osahával při sledování porna.

Muž z Hodonínska dostal u Krajského soudu v Brně za znásilnění vnučky pětiletý trest vězení. | foto: Radim Strachoň, MAFRA

K činu došlo loni v únoru, kdy rodiče svěřili dívku na hlídání jejímu dědovi, aby se mohli zúčastnit oslavy. Muž notně posilněný alkoholem si podle spisu během večera zavolal dívku k sobě na gauč, kde sledoval porno. Pak jí stáhl spodní prádlo a začal ji osahávat, přestože se bránila. U toho masturboval.

Obviněný se u soudu doznal. „Kdybych nebyl pod vlivem, tak se to nestane. Děti ke mně jezdily rády. Podstoupil jsem pak léčení, které jsem dokončil,“ uvedl starší muž s tím, že všeho lituje a od té doby prý nepije.

Soud mu ve středu vyměřil pětiletý trest vězení, tedy na spodní hranici sazby, která za znásilnění dítěte mladšího patnácti let připouští až dvanáctiletý trest. Za nemajetkovou újmu musí uhradit 100 tisíc korun, obžaloba požadovala čtvrt milionu.

Podle svého otce už dívka nechce dědu ani vidět. „Od té doby s ním nebyla v žádném kontaktu,“ potvrdila u soudu její matka. Přes otřesný zážitek chodí dívka do školy a podle rodičů má dobrý prospěch.

6. března 2024

Autoři: