Ženy v Brně přepadl už dříve trestaný muž, měl nařízenou sexuologickou léčbu

  11:12
Osmadvacetiletý mladík, který v uplynulých týdnech v lesích u Brněnské přehrady přepadl nejméně dvě osamělé ženy a pokusil se je znásilnit, byl už dříve trestaný a měl nařízenou sexuologickou léčbu. Policisté ho ve čtvrtek zadrželi a dnes zveřejnili podrobnosti k případu.

Incidenty měly podobný scénář. Vedle hrozby fyzickým napadením se pachatel podle policie „prezentoval i sexuální touhou“.

Násilník poprvé zaútočil na začátku června na třiadvacetiletou cyklistku, která v Kočičím žlebu nad rakoveckou zátokou zastavila, aby si na mobilu zkontrolovala cestu.

„Muž vyskočil z křoví, cyklistku ohrožoval elektrickým paralyzérem a vyzýval ji, ať především nekřičí. V druhé ruce měl připravenou ruličku z kobercové pásky. Vylekaná žena utekla. Na místě nechala svoje kolo a batoh s osobními věcmi a peněženkou,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Zatímco bicykl žena po návratu na místo našla, její batoh byl pryč. Kriminalisté poté zjistili, že ukradená platební karta byla použita v trafice obchodního centra v Bystrci.

Podruhé násilník zaútočil toto pondělí odpoledne, ve stejných místech si vyhlédl šestadvacetiletou ženu, které se s airsoftovou pistolí postavil do cesty.

„Začal ji osahávat na hrudníku a vyhrožovat výstřelem. Pak si začal stahovat kraťasy, o to stejné se snažil i u napadené. Ženě křičící o pomoc se podařilo vysmeknout a utéct. Násilník ji sice pronásledoval, ale po fingované snaze o telefonát na policii se zastavil a posléze zmizel,“ přiblížil Malášek.

K odhalení útočníka pomohly policistům informace, které získali po zveřejnění videozáznamů, na nichž je podezřelý zachycen. Ve čtvrtek odpoledne jej pak dopadli

„Po předložení důkazů se muž k útokům v oblasti Brněnské přehrady přiznal. Vydal věci, které odcizil při prvním přepadení, a také airsoftovou pistoli,“ sdělil Malášek.

Mladíka kriminalisté obvinili z loupežného přepadení a znásilnění. Nyní zjišťují, zda podobným způsobem nenapadl i jiné ženy.

Navíc vyšlo najevo, že před několika lety byl potrestán za násilnou trestnou činnost a měl uloženo sexuologické léčení. Nyní v policejní cele čeká na rozhodnutí soudu o vzetí do vazby.

Autor: