Ženu na chodbě domu v Brně napadl násilník, zachránilo ji volání o pomoc

  11:16
Pokusu o znásilnění čelila na začátku roku mladá žena v Brně. V chodbě bytového domu ji srazil na zem neznámý muž, který ji následně začal rdousit. Napadená vyvázla díky volání o pomoc, které zaslechli sousedi.

Česky mluvící muž tmavé pleti si svou oběť vyhlédl ve večerních hodinách v Křenové ulici v centru Brna.

Mladá žena pokus o rozhovor ihned utnula, chlípník ji však nenápadně sledoval k jejímu domu. Když žena vstoupila na chodbu, útočník ji zezadu úderem do hlavy srazil na zem a začal se po ní sápat.

„Přestože se mu snažila intenzivně vymanit, delikvent ji začal rdousit. Naštěstí nenadálý souboj a sklíčené volání o pomoc vyslyšeli sousedi, před nimiž se dal muž na útěk,“ popsal průběh napadení policejní mluvčí Petr Vala.

Fotogalerie

Čin je vyšetřován jako znásilnění. Pachateli je mezi 30 a 40 lety, je vysoký kolem 175 centimetrů a má plnoštíhlou postavu s černými vlasy. Na sobě měl modrou bundu, zřejmě modré špinavé džíny a tenisky.  

Policisté zároveň na kamerovém záznamu objevili neznámého muže, který se v kritické chvíli pohyboval poblíž napadené a mohl by poskytnout důležité svědectví.

Kdo podle portrétu pozná podezřelého nebo ze záběrů identifikuje možného svědka, může telefonovat na tísňovou linku 158 nebo číslo 974 625 823.

Autor: