Zloděj jezdil na kole přes hranice vykrádat auta, okna rozbíjel pistolkou

  12:48
Jednatřicet aut vykradl zloděj, kterého před pár dny zadrželi policisté na Hodonínsku. Devětadvacetiletý muž vždy doma na Slovensku nasedl na kolo, přejel státní hranici a v obcích na Hodonínsku se za jeden večer vloupal do několika vozů, kterým rozbíjel boční okna.

Zloděj si k vykrádání aut bral airsoftovou pistoli, rozbíjel ní okýnka. Takto poškodil více než třicítku vozů na Hodonínsku. | foto: Policie ČR

„Při těchto jízdách měl s sebou vždy airsoftovou pistoli, kterou používal k rozbíjení okének u vozidel,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Cejnková.

V autech bral zloděj věci, které mohl prodat, případně si vzal přímo peníze, jež ve vozech našel. Z jednoho auta například ukradl bourací kladivo. „To prodal náhodnému kupci někde na parkovišti,“ sdělila mluvčí.

Byla to však spíš výjimka. Nic velkého totiž muž krást nemohl, protože se na kole vracel zase zpět na Slovensko.

„V několika případech v autě nic hodnotného nenašel,“ doplnila mluvčí.

To byl i případ, kdy se muž nezaměřil na auto, ale vykradl chatku ve Strážnici. „Vypáčil okno, poškodil zařízení a vše prohledal. Nakonec pouze vypil jedno pivo a odešel s prázdnou,“ přiblížila Cejnková.

Škoda, kterou zloděj napáchal, se vyšplhala na více než čtvrt milionu korun. Větší část přitom činí škoda způsobená poničením věcí při vloupání.

Muž nyní čelí obvinění hned z několika trestných činů, a to krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ukradl totiž i doklady a platební karty.

Autor: