Prchající zloděj vrhl po zaměstnanci obchodu nůž, nakonec spadl do řeky

  11:46
Dramatické chvíle následovaly po „načapání“ zloděje, který se chystal odnést zboží z motorkářského obchodu v Brně. Muž se dal na útěk, při němž na zaměstnance prodejny vrhl nůž, svého pronásledovatele však minul. Nakonec spadl do řeky a dopadli jej policisté.

ilustrační snímek | foto: Policie ČR

Dvaatřicetiletý muž, z něhož se vyklubal před pár měsíci propuštěný recidivista, zřejmě vycítil šanci k finančnímu přilepšení, když ve venkovních prostorách motorkářského obchodu v brněnských Husovicích viděl krabice se zbožím.

„Zlodějíček neváhal a hned si různé moto příslušenství začal chystat k odcizení, v tom ho ovšem vyrušil zaměstnanec prodejny,“ popsala policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Odhalený zloděj začal prchat a pracovník obchodu jej pronásledoval. „Výtečník se ho snažil zbavit, a dokonce po něm v jednu chvíli hodil i nůž, naštěstí se netrefil. Při útěku následně spadl do řeky,“ sdělila Cejnková.

Po chvíli nenechavce dopadla policejní hlídka, kterou navedl pronásledovatel. Zadržený muž, který měl v plánu odnést motocyklové komponenty za 11,5 tisíce korun a navíc poškodil zboží za dalších pět tisíc, se podle policistů pravděpodobně vrátí do vězení.

11. dubna 2016

Autor: