iDNES.cz

Chlapec vyděsil matku, po neshodě omylem nastoupil do jiné tramvaje

  17:54
Chvíle strachu prožila v Brně matka, jejíž syn nečekaně nastoupil do jiné tramvaje a odjel. Na další zastávce navíc přestoupil, takže jej žena neměla šanci najít. Ani ne desetiletý chlapec dorazil až na konečnou, kde řidička zalarmovala strážníky.

ilustrační snímek | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Žena s potomkem se ve středu odpoledne pohybovala v centru Brna. Když nastoupila do tramvaje, s hrůzou zjistila, že její syn na poslední chvíli zvolil jiný vůz.

„Vyděšená žena na další zastávce vystoupila a v naději, že syna najde, se vydala jeho směrem. Aniž to ale tušila, syn mezitím také změnil trasu své cesty, takže pro ni bylo prakticky nemožné ho dostihnout,“ popsala mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Osamocený chlapec doputoval až na konečnou zastávku linky 12 v Technologickém parku v Králově Poli. Tam si jej všimla řidička, která přes dispečink zavolala strážníky.

„Těm chlapec přiznal, že důvodem jeho nesoustředěnosti byla neshoda s maminkou, jejíž jméno i adresu jim vzápětí nadiktoval. Zakrátko si vzpomněl také na to, že kousek odtud pracuje jeho táta,“ přiblížila Skřivánková.

Strážníci zatoulané dítě převezli právě otci, který vzápětí šťastné shledání po telefonu oznámil své vystrašené manželce.

Autor:
zpět na článek