Pytlák zastřelil jeleny, daňka a laň, za jeho odhalení je vypsaná odměna

  13:48
Odměnu 200 tisíc korun vypsal státní podnik Lesy ČR za informace vedoucí k odhalení pytláka, který v říjnu zabíjel v oboře na Břeclavsku. Dva jeleny, daňka a laň zřejmě neskolil kvůli masu ani trofejím, protože mrtvá zvířata nechal ležet na místě.

V letošním srpnu byl ještě mladý jelen z obory na Mikulovsku plný síly, o dva měsíce později se stal obětí pytláka. | foto: Lesy ČR

Pytlák řádil na konci října v oborách Bulhary a Klentnice nedaleko Mikulova. Nejprve lesníci nalezli zastřeleného daňka a asi 200 metrů od něj také jelena a laň, o pět dní později objevili dalšího zabitého jelena. Škoda se pohybuje ve stovkách tisíc korun.

„Nechybělo paroží a kusy nebyly ani připravené na odcizení masa. Prostě je někdo zastřelil a nechal ležet. Oba jeleni byli mladí. Je to velká škoda, kterou penězi nevyvážíte,“ posteskl si Zdeněk Piskač z Lesů ČR, který je vedoucím mikulovského polesí. 

Nejde přitom o ojedinělé případy. Už v srpnu byl v oblasti nalezen zastřelený daněk, v první půlce roku také laň. V květnu 2019 pak pytlák zabil vzácného jelena čtrnácteráka. Škoda v takových případech není jen finanční, ale také chovatelská.

Za informace vedoucí k nalezení pachatele proto Lesy ČR vypsaly odměnu 200 tisíc korun.

„V minulosti lidé nelegálně lovili zvěř kvůli masu. V posledních letech jde ale jen o zabití zvířete, což vnímám jako zvrácenost, které je třeba čelit. Proto vyzýváme po dohodě s policií veřejnost, aby nám pomohla pytláka za slíbenou odměnu odhalit,“ oznámil generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček.

Informace je možné zasílat na policejní mail miloslav.skoupy@pcr.cz nebo je zatelefonovat v pracovní dny od 7 do15 hodin na číslo 974 632 539.

Autor: