Brno brázdí tramvaj v barvách záchranky, cestující poučí o první pomoci

  16:22
Na počest jihomoravských záchranářů brázdí ulice Brna Záchranářská šalina. Vůz má typickou žlutou barvu a cestující učí, jak správně poskytovat první pomoc nebo jak správně vytvořit záchranářskou uličku.

V ulicích Brna je nově k vidění speciální Záchranářská šalina. Tramvaj v barvách záchranné služby dnes pokřtili zástupci kraje, města a záchranných složek na náměstí Svobody. 

Žlutý vůz je symbolickým poděkováním zaměstnancům Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje za jejich práci a zároveň připomínkou výročí patnácti let, kdy záchranka funguje pod správou Jihomoravského kraje. 

„Máme za sebou jak těžké období covidu, tak i tornádo. Záchranářská šalina je poděkováním nejen našim zaměstnancům, ale všem zdravotníkům. Je to vyjádření úcty a sounáležitosti,“ vysvětluje ředitelka jihomoravské záchranky Hana Albrechtová s tím, že jihomoravští záchranáři loni ošetřili téměř 97 tisíc pacientů.

Tramvaj v barvách sanitky má sloužit nejen jako dopravní prostředek, lidé se díky ní dozví více informací o práci záchranářů a poskytování první pomoci. 

„Ve voze budou umístěny plakáty, kde bude prostřednictvím obrázků srozumitelně vysvětleno poskytnutí první pomoci. Dále pak budou ve voze letáčky s informacemi, jak správně vytvořit záchrannou uličku nebo jak používat aplikaci Záchranka,“ dodává Albrechtová.

Tramvaj bude po Brně jezdit rok, a to po různých trasách. Nejčastěji ji lidé potkají na lince číslo 1 mezi Bystrcí a Řečkovicemi. 

„Máme uzavřenou smlouvu na jeden rok. Myslím si, že celá tramvaj se velmi podařila, jenom její příprava a polep stojí sto tisíc korun, takže by určitě stálo za to začít jednat a najít finanční prostředky na další rok,“ podotkl ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Autor: