iDNES.cz

Záchranáři převáželi nemocné novorozeně, díky policii se vyhnuli kolonám

  15:58
I díky pečlivému naplánování a spolupráci záchranářů s dopravní policií proběhl hladce úterní náročný převoz nemocného novorozeněte z Mostu do Brna. Cestu dlouhou 300 kilometrů zvládla sanitka bez zádrhele, poslední úsek od okraje Brna do Dětské nemocnice jí pomohli zvládnout čekající policisté.

„Šlo o plánovaný transport novorozeněte, který potřeboval intenzivní péči na specializovaném oddělení, z Mostu do Brna. S transportním inkubátorem je přeprava vždy náročná,“ sdělil Daniel Skučko, vedoucí provozu dětských transportů společnosti DavepoMedevac, která přepravu malého pacienta zajišťovala.

Auta společnosti jsou podle něj připravena i na dvojnásobnou vzdálenost. „Kyslík, vzduchové lahve a další vybavení ale nevydrží věčně. Proto je potřeba mít cestu průjezdnou, abychom se vyhnuli kolonám. To se podařilo,“ dodal Skučko.

Houkající sanitce na posledních kilometrech pomáhali i dopravní policisté z oddělení silničního dohledu v Brně, kteří mají s podobnými asistencemi bohaté zkušenosti. Záchranáře před Brnem očekávali.

„Po úspěšně zvadnutém transportu malého pacienta do brněnské Dětské nemocnice záchranáři ocenili i pomoc policistů se čtvrttunovým dětským inkubátorem,“ přidal policejní mluvčí Petr Vala.

Autor:
zpět na článek