Muž na stavbě dostal epileptický záchvat, ze třetího patra ho snesl jeřáb

  16:48
Obtížný zásah museli odpoledne v Brně zvládnout záchranáři a hasiči, kteří po žebřících lezli k muži, jež se zranil na stavbě. Postihl ho epileptický záchvat, při němž si zlomil nohu. Po prvotním ošetření snesl pacienta ze třetího patra na zem k sanitce stavební jeřáb.

Hasiči a záchranáři snesli zraněného muže ze třetího patra rozestavěné budovy pomocí stavebního jeřábu. | foto: ZZS JMK

Staršího muže postihl epileptický záchvat na stavbě v Trnité ulici kolem 14. hodiny, během záchvatu si muž zlomil nohu.

„Muž dostal epileptický záchvat a zranil se. V té době nacházel ve třetím patře rozestavěné budovy,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková. 

Zdravotníci tak museli společně s hasiči vystoupat do výšky po žebřících. 

„Záchranáři zajistili pacienta, zaléčili ho, zafixovali mu zlomenou dolní končetinu a poté ho s hasiči uložili do transportní vany. Za pomoci stavebního jeřábu byl poté pacient v doprovodu hasiče lezce spuštěn dolů na zem, kde na něj čekal lékař,“ popsala Kropáčková.

„Naši lezci ke spuštění dělníka využili z úrovně třetího patra transportní vanu, lezeckou techniku a stavební věžový jeřáb. Zraněný se tak dostal za necelých dvacet minut od příjezdu hasičů na místo do sanitního vozu,“ uvedli hasiči na Facebooku. 

Po dalším vyšetření v sanitce převezli záchranáři zraněného muže do traumacentra Fakultní nemocnice v brněnských Bohunicích.

Autor: