Na Vyškovsku dělníka ve výkopu zasypala zemina, zachránili ho hasiči

  13:16
Pět jednotek hasičů, sanitka a dva vrtulníky záchranářů vyrážely v sobotu odpoledne na pomoc dělníkovi, kterého zasypala zemina. Událost se stala ve čtyřmetrovém výkopu na stavbě u obce Holubice na Vyškovsku. Záchranáři mladého muže převezli do nemocnice.

V sobotu odpoledne zachraňovali hasiči zasypaného dělníka na stavbě u Holubic na Vyškovsku. (7. května 2022) | foto: HZS Jihomoravského kraje

„Na zásahu jsme jsme spolupracovali. Na místě jsme měli pozemní posádku a vrtulník letecké záchranné služby. Ošetřili jsme mladého muže, byl při vědomí. Zranění byla spíše lehkého charakteru, ale mechanismus úrazu byl těžký, který generoval potenciální další závažný stav. Transportovali jsme ho do brněnského traumacentra na urgentní příjem,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Hasiči na místo vyslali pět profesionálních jednotek. Muž byl v době příjezdu jejich příjezdu ve čtyři metry hlubokém výkopu a byl okolní zeminou zasypán tak, že nebyl vidět.

„Pomocí ženijního nářadí hasiči mladého dělníka během půlhodiny z výkopu zachránili a předali k ošetření záchranné službě,“ uvedl mluvčí hasičů Filip Venclovský.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: