Brno postavilo nové wellness centrum, ze sauny bude výhled na Špilberk

  17:50
Sedm saun, nízkoteplotní aromasaunu nebo dvě vířivky obsahuje nové wellness centrum, které vybudovalo Brno za městské peníze v areálu koupaliště a bazénu na Kraví hoře. Jako bonus nabízí výhled na hrad Špilberk.

Centrum se nachází v rekonstruované kancelářské budově komplexu a pro veřejnost se otevře 17. října.

„Myšlenka wellness na Kraví hoře vznikla asi před deseti lety,“ sdělila brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS). Kvůli finanční náročnosti se však začalo stavět až před 21 měsíci, celkem zde Brno investovalo 117,5 milionů korun. Dalších 8,5 milionů na vnitřní vybavení poskytla městská část Brno-střed, která bude provozovatelem centra. „Jsem ráda, že se tento velký sen naplnil,“ uvedla Vaňková.

Samotné koupaliště na Kraví hoře vzniklo v roce 1975. „A v různých etapách se stále zdokonaluje,“ připomněl starosta Brna-střed Vojtěch Mencl (ODS). V roce 2004 se připojil krytý bazén, nyní přibylo i wellness. „Celé je to zásluha mých předchůdců, kteří o areál výborně pečovali a jednotlivé projekty iniciovali,“ podotkl Mencl.

Ve stylu minimalismu

Autor architektonického návrhu Antonín Novák sdílí Menclův sentiment. „Jsem velmi vděčný že tento areál není opuštěným sirotkem, jak se stává veřejným investicím, které poté, co se slavnostně otevřou, přestanou mít zájem politiků. Tyto budovy postupně upadají a upadají, až jsou slavnostně zrekonstruované,“ poznamenal Novák.

„Celé wellness se nese ve stylu minimalismu,“ přiblížil ředitel Sportovního a rekreačního areálu Kraví hora Evžen Hrubeš. Uvnitř budovy se na malé ploše vedle sebe nachází čtyři sauny, aromasauna a parní lázně. Největší sauna má i výhled na Brno. V chodbě pak návštěvníci můžou nalézt vnitřní vířivku. „Na strop se umístilo 750 led světýlek, těšíme se na údržbu,“ vtipkoval Hrubeš. Světýlka se každých deset minut vypínají a zapínají, připomínají tak souhvězdí.

Druhá část wellness se nachází na střeše, kde je venkovní vířivka a dvě sauny. Jedna z nich se už v areálu používala dlouho jako mobilní, nyní se pro ni našel nový domov a přibylo jí identické „dvojče“.

Wellness centrum má kapacitu 65 lidí, vstup půjde zakoupit v rámci permanentky i samostatně. „Byli bychom rádi, aby byl propojený celý objekt. Tedy krytá hala, wellness a venkovní bazén,“ nastínil Hrubeš. Ten přiznal, že dosavadní řešení, kdy se mezi venkovním a krytým bazénem muselo procházet bočním vchodem přes turniket, nebylo ideální. I proto, že se návštěvníci nemohli před vstupem do bazénu osprchovat.

Zrekonstruovaná kancelářská budova bude kromě wellness částečně sloužit i svému původnímu účelu. Později budou k budově doplněny toalety pro letní provoz a bufet.

Autor: