Cizinec na výpadovce v Brně prosvištěl kolem policistů rychlostí 170 km/h

  15:18
Více než dvojnásobkem povolené rychlosti se první březnovou neděli řítil Vídeňskou ulicí v Brně pětačtyřicetiletý cizinec v černém SUV. Kolem neznačeného policejního vozu proletěl na silnici rychlostí téměř 170 kilometrů v hodině. V místě přitom mohl jet maximálně osmdesátkou.

Rovný úsek řidiče nejspíš svedl k tomu, že uháněl rychlostí, na kterou by mu v Česku nestačila ani dálnice. V tomto případě byl ale v Brně, kde mohl na výpadovce směrem na Vídeň jet maximálně 80 kilometrů v hodině.

Zřejmě si ani v tu chvíli nevšiml, že prosvištěl kolem vozu dopravních policistů. Ze zveřejněného záběru je viditelná modrá barva auta a žádné vnější polepy. Majáky byly navíc schované uvnitř. „Radar mu naměřil téměř sto sedmdesát kilometrů v hodině,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Když se policisté za hříšníkem rozjeli a začali blikat modrými světly, šofér nejspíš litoval, že na pedál tak dupnul. Podle pokynů pak zpomalil a zastavil u krajnice.

„Kromě nuceného odpočinku od řízení v podobě několikaměsíčního zákazu řízení mu totiž ve správním řízení hrozí i poměrně tučná pokuta,“ sdělil Vala. Konkrétnější dobu zákazu i výši sankce neupřesnil. Za svůj prohřešek si vysloužil i odebrání pěti bodů.

Policisté v té souvislosti připomínají, že vysoká rychlost, respektive její nepřizpůsobení stavu dopravy i vozovce patřilo loni na jihomoravských silnicích, hned po nevěnování se řízení, na druhé místo nejčastějších příčin dopravních nehod. Z téměř 6400 karambolů jich do této kategorie policisté řadí 360.

Autor: