iDNES.cz

Na cestě někdo vykopal jámu. Magor, vadí mu chodci nebo cyklisti, míní starosta

  15:46
Lidé, kteří využívají pěšinku vedoucí z Bílé hory v Brně k Juliánovu, si musejí dávat pozor. Přímo na stezce totiž v uplynulých dnech někdo vyhloubil hlubokou jámu. Radnice upozorňuje, že problém nemůže sama vyřešit, protože se nebezpečné místo nachází na soukromém pozemku.

Díky tomu, že nabízí působivý výhled na Brno, je Bílá hora oblíbeným výletním cílem. Jednou z přístupových cest je pěšinka vedoucí z Juliánova směrem vzhůru.

Právě na ní se objevil kráter, který se stále rozšiřuje. „Jáma se objevila už před nějakou dobou, ale to byla výrazně menší. Teď se zvětšuje tak, že už má nebezpečné parametry,“ přibližuje Petr Kunc (nez.), starosta Židenic, pod něž Juliánov spadá.

Na singletraily někdo dává větve a kamení, jeden cyklista už se zranil

Na Facebooku napsal, že díru vykopal „nějakej magor“. Že by šlo o přirozený propad půdy, vylučuje.

„Na 99,99 procent to musel někdo vykopat. Po stezce chodí a jezdí lidé na kolech, je možné, že to někomu vadilo. Ale tento způsob řešení je úplně mimo. Pokud tudy někdo například půjde večer a nevšimne si toho, může si dost ublížit,“ upozorňuje Kunc.

Radnice už oslovila městskou i státní policii, ale sama problém vyřešit nemůže, jelikož jáma se nachází na soukromém pozemku. „Snažíme se kontaktovat majitele, aby s tím něco udělal dřív, než se stane nějaký průšvih. Sami se na to snažíme upozornit co nejvíc lidí,“ popisuje starosta.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor:
zpět na článek