Policie podezírá z vraždy seniorky příbuzného, prověřuje jeho příčetnost

  9:58,  aktualizováno  11:40
Jihomoravští policisté vyšetřují případ vraždy v Podivíně na Břeclavsku. Mrtvá žena seniorského věku byla nalezena v neděli, o život přišla předchozí den večer. Podezřelým je její příbuzný, který je nyní v péči zdravotníků a zjišťuje se jeho příčetnost.

ilustrační snímek | foto: Zdeněk NěmecMAFRA

Dnes ráno policisté oznámili, že vyšetřovatel zahájil úkony trestního řízení pro podezření z vraždy. „Ta se stala v sobotu večer mezi rodinnými příslušníky v bytě v Podivíně na Břeclavsku,“ informovali policisté na Twitteru.

Poté, co byla žena v neděli ráno nalezena bez známek života, převzali případ kriminalisté kvůli podezření z cizího zavinění. Ze stejného důvodu nařídili soudní pitvu.

Z činu je podezřelý senior, který je umístěn v uzavřeném specializovaném zdravotnickém zařízení. „Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu bude kriminalisty zajímat, zda byl muž při činu příčetný,“ doplnili policisté.

Více informací zatím neposkytli. A podrobnosti neznají ani představitelé třítisícového města. „Znám lokalitu, kde se to stalo, ale není tam nic zvláštního k vidění. Více budeme vědět až po pitvě a vyjádření policie,“ uvedla místostarostka Podivína Helena Macánová (nez.).

29. června 2021

Autor: