Bavorská policie zadržela muže podezřelého z vraždy otce v Hustopečích

  14:14
Policie v Bavorsku zadržela padesátiletého muže z Česka, po kterém české úřady pátraly kvůli podezření, že koncem ledna v Hustopečích na Břeclavsku zavraždil svého otce. Na svých internetových stránkách o tom s odvoláním na místní policii informuje deník Bild.

ilustrační snímek | foto: AP

Čech se ve středu objevil u Hinterschmidingu u hlavního silničního tahu ze Strážného na Pasov. Pohyboval se pěšky a členům pohraniční policie přišel nápadný, protože byl promoklý a působil zpustle, uvedl Bild.

„Děkujeme veřejnosti za pomoc při pátrání po podezřelém z vraždy v Hustopečích na Břeclavsku. Hledaného muže na základě evropského zatýkacího rozkazu ve středu odpoledne zadržela německá policie v Dolním Bavorsku. V nejbližší době budou zahájeny úkony vydávacího řízení zpět do České republiky,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Podle policie muž z místa vraždy v Hustopečích odjel do Českého Krumlova a pěšky pak přešel česko-německou hranici.

Bild.de píše, že po zadržení byl český občan předveden před vyšetřujícího soudce a měl by být předán české justici.

Mrtvého muže našli policisté 1. března odpoledne v bytě v Hustopečích poté, co se na ně s obavami obrátil kamarád zemřelého, když dotyčný nepřišel na schůzku. „Městský policista se byl v domě podívat, protože bylo zamčeno a nikdo neotevíral, zavolal státní policii,“ popsala starostka Hustopečí Hana Potměšilová.

Soudní pitva potvrdila podezření kriminalistů, že zemřel násilnou smrtí. Zdroj iDNES.cz uvedl, že podezřelý a oběť spolu měli být v příbuzenském vztahu. Podle Bildu byl zavražděný otcem podezřelého.

Autoři: ,