Nález, který otřásl. V autě našli zavražděného kojence, matka stála vedle

  20:14
Jihomoravští kriminalisté vyšetřují smrt tříměsíčního dítěte, které v neděli našli mrtvé v autě u benzinové stanice na okraji Brna. Z vraždy policie podezírá matku kojence, kterou zatkla na místě činu. Žena pravděpodobně půjde do vazby, pokud se prokáže její vina, hrozí jí trest až dvacet let vězení.

Na případ upozornila televize Prima, podle níž se tragická událost stala na pumpě v Hněvkovského ulici. Dítě údajně našli policisté v zaparkovaném autě a jeho matku vedle vozu.

„Vyšetřujeme vraždu kojence, která se stala v noci z neděle na pondělí v Brně. Podezřelou je jednadvacetiletá žena, která je v současné době v policejní cele. Dali jsme podnět k návrhu na vzetí do vazby,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Okolnosti úmrtí kojence jsou zatím nejasné. Svědci události však scénu líčili jako velmi děsivou. „Co přišel policajt, tak byl hodně vytřepanej, na chlapa. Prý mělo rozbitou hlavu,“ popsala jedna z nich.

Záchranná služba už u benzinky nic nezmohla. „Naši zdravotníci byli na místě, došlo tam k úmrtí kojence a to ještě před naším příjezdem. Už jsme miminku nemohli pomoci,“ řekla mluvčí záchranářů Michaela Bóthová.

Podle Primy se matka pohybovala v okolí lidí bez domova. Jestli u benzinové stanice s dítětem v autě přespávala, se nyní zjišťuje. Pokud se žena ukáže jako viník, hrozí jí za vraždu až dvacet let vězení nebo i výjimečný trest.

Hněvkovského ulice na okraji Brna

Hněvkovského ulice na okraji Brna

Autor: