Berete odměnu, tak pracujte pořádně, vyzvali Piráti exprimátora Vokřála

  16:28
Ještě nedávno brněnský exprimátor Petr Vokřál (ANO) tvrdil, že ačkoli je nyní jen řadový městský a krajský zastupitel, práce má stále dost. Třeba i jako člen dozorčí rady Veletrhů Brno. Brněnští Piráti mu však vyčítají, že právě na tyto schůze nechodí, a poslali proto dopis primátorce Markétě Vaňkové (ODS).

Bývalý brněnský primátor Petr Vokřál má v dozorčí radě kontrolovat práci Veletrhů Brno. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Piráti požadují, aby se primátorka absencemi Vokřála zabývala. Celkem už mu bylo za členství v dozorčím orgánu veletrhů vyplaceno 270 tisíc. 

„Jeho měsíční odměna činí 18 tisíc hrubého. Přitom chyběl na sedmi z deseti jednání. Naposledy přišel na schůzi loni v červnu. Proto jsme oslovili paní primátorku, aby tuto situaci řešila. Místo v dozorčí radě, které nyní zaujímá pan Vokřál, náleží opozici. Takže by bylo nejrozumnější, kdyby post obsadil někdo jiný z ANO, samozřejmě s tím, že na jednání bude chodit,“ myslí si šéf dozorčí rady Petr Springinsfeld (Piráti).

Podle náměstka primátorky Tomáše Koláčného za Piráty je každopádně role opozice v městských firmách důležitá. 

„Po volbách jsem jako jednu ze zásadních novinek ve zvyšování transparentnosti řízení městských firem prosadil, že v dozorčí radě každé firmy má zástupce brněnská opozice, aby mohla jejich řízení řádně kontrolovat. Proto mě zpráva o neúčasti Petra Vokřála na jednáních zamrzela,“ prohlásil Koláčný.

Podle mluvčího magistrátu Filipa Poňuchálka dopis Vaňková skutečně obdržela. „Nyní se jim zabývá. Prostřednictvím pana tajemníka byli písemně osloveni pan Vokřál a předseda klubu ANO Marek Janíček s prosbou o stanovisko k této záležitosti nebo případné navržení jiné osoby do dozorčí rady Veletrhů Brno,“ informoval o postupu Poňuchálek.

Vokřál ČTK v úterý sdělil, že požádal o zrušení členství v dozorčí radě Veletrhů Brno. Zaslal dopis primátorce, ve kterém se omluvil a zastupitelský klub ANO musí vyřešit, koho za něj do dozorčí rady nominuje.

Autor: