Vodovod v Brně je opravený, na městském okruhu se už jezdí bez omezení

  9:42
Od úterního rána museli řidiči kvůli prasklému vodovodu jezdit na okruhu v brněnských Židenicích místo čtyř pruhů jen ve dvou. Ode dneška už je frekventovaná silnice znovu průjezdná bez omezení.

Havárie v Gajdošově ulici se stala před křižovatkou s Jamborovou v úterý brzo ráno. V ranní špičce tak způsobila dvoukilometrové kolony.

Dělníkům se podařilo vodovod a silnici opravit po dvou dnech. „Obnova vozovky po havárii vodovodu na ulici Gajdošova byla již ukončena. Ulice je plně průjezdná,“ informovala ve čtvrtek ráno mluvčí brněnských vodáren Renata Hermanová.

Autobusy brněnské MHD tak také znovu obsluhují zastávku Gajdošova.

Fotogalerie

Dělníci museli opravovat potrubí pocházející z roku 1925 dvakrát. Při zprovozňování řadu, konkrétně při jeho natlakování, totiž došlo k další poruše.

„K takové situaci bohužel u potrubí tohoto stáří dochází. Nyní je nutné vyměnit další čtyři metry potrubí,“ sdělila v úterý odpoledne Hermanová.

Ještě v úterý se jim podařilo vodovod opravit a obnovit tak dodávky vody. Ve středu se zaměřili na rekonstrukci silnice.

Pro řidiče byla dvoudenní havárie na městském okruhu těžkou zkouškou. Zpočátku museli jet po objízdné trase, poté se podařilo zprůjezdnit každým směrem jeden pruh. Normálně se tudy jezdí dvěma pruhy každým směrem, takže zúžení přinášelo především ve špičkách komplikace.

Autor: