Brigádník na manažera vytáhl nůž, pak posvačil půl litru vodky a pivo

  12:40
Dřívějšího vyplacení odměny za práci se chtěl domoci cizinec na Břeclavsku. Nadřízené kvůli tomu vydíral s nožem v ruce, hrozí mu až osmiletý trest.

Brigádník vyhrožoval manažerovi nožem, chtěl dříve dostat výplatu | foto: Policie ČR

Na provozního manažera pracovní agentury vztáhl v pondělí nůž jeden z dělníků. Napadený proto odpoledne na jednu z ubytoven na Břeclavsku přivolal policisty. 

„Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že podezřelý cizinec požadoval dřívější vyplacení peněz za práci,“ vysvětlil důvod potyčky mluvčí policistů Pavel Šváb. 

Cizinec na jednoho pracovníka agentury vytáhl nůž, druhého fyzicky napadl a odešel na pokoj. 

„Jak sám přiznal, chytl ho amok a přestal se ovládat. Napadeným vyhrožoval i informacemi o tom, že si zjistil jejich bydliště, že si je najdou jeho kamarádi a také tím, že si odseděl na Slovensku osm let za vraždu. To se však později nepotvrdilo,“ sdělil Šváb. 

Chtěl se rychle vrátit domů i s výplatou

Policejní hlídka muže ve značně podnapilém stavu zadržela na pokoji.

„Po napadení nadřízených se vrátil na pokoj a zkonzumoval připravenou svačinu na cestu, která se skládala z půl litru vodky a plechovky piva. Tomu odpovídal i výsledek dechové zkoušky – 3,06 promile,“ podotkl mluvčí. 

Útočník při výslechu pak svého jednání litoval. „Všem se omlouval s tím, že byl v obtížné situaci a chtěl se rychle vrátit domů i s výplatou, na kterou měl nárok,“ dodal Šváb. 

Případ vyšetřují břeclavští kriminalisté, muži hrozí za vydírání se zbraní až osmiletý pobyt ve vězení. 

Autor: