V sobotu 11. listopadu slaví Martin i mladá vína

  12:04
Stará vinařská tradice říká, že mladým vínem se může poprvé ťuknout až na svátek svatého Martina, navíc se na uctění památky tohoto světce zabíjí husa. Nenechte si ujít příležitost ochutnat mladé víno a křupavou pečenou husu v sobotu 11. listopadu 2017 v Hustopečích.

Otvírání Svatomartinské vína 2013 v Brně na náměstí Svobody | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Ve stanu na Dukelském náměstí na vás bude čekat šest schválených odrůd svatomartinského (Müller Thurgau, Muškát Moravský, Veltlínské červené rané, Zweigeltrebe, Modrý Portugal a Svatovavřinecké) ve více než 1500 lahvích. Pod stanem můžete ochutnat i svatomartinskou husu se zelím a knedlíkem.

Mladá vína můžete také okoštovat ve sklepích ve vinařské uličce Na Hradbách. K oslavám se připojí i restaurace po celém městě, které budou nabízet svatomartinské menu. Navíc si můžete ze své návštěvy Hustopečí odvézt upomínkový předmět třeba z limitované edice Zraji jako víno. Turistické informační centrum bude otevřeno od 9.00 do 16.00 hodin.

Obvykle se na oslavy dojede podívat i svatý Martin se svou početnou družinou. Přijďte se podívat, jestli letos přijede na bílém koni.