Majitelům utýrané fenky hrozí tři roky vězení, další zubožení psi se zotavili

  12:36,  aktualizováno  12:36
Policisté obvinili z týrání zvířat dvojici příbuzných mužů z Vyškovska, kteří svým počínáním přivedli k smrti fenku německého ovčáka a chovali další dva psy v zuboženém stavu. Mužům hrozí až tříleté vězení. Oba zachránění psi se díky péči útulku vrátili do dobré konce a čekají na nové majitele.

Policisté obvinili z týrání zvířat dvojici majitelů fenky německého ovčáka, která byla nalezena 1. února přivázaná k bráně JZD ve Zvonovicích na Vyškovsku. Pes byl v natolik zuboženém stavu, že jej musel veterinář uspat. | foto: Policie ČR

Případ odstartoval na začátku února, kdy kolemjdoucí upozornil policii na německého ovčáka uvázaného k bráně zemědělského družstva ve Zvonovicích na Vyškovsku. Fenka měla na břiše otevřenou ránu a byla tak zanedbaná, že jí veterinář nedokázal pomoct a musel ji uspat.

Zubožená fenka s ránou na břiše byla hodiny přivázaná k bráně, nebylo jí pomoci

Policistům se s pomocí veřejnosti podařilo vypátrat dva majitele utýraného zvířete, u nichž našli další dva psy v podobně zuboženém stavu. Nyní kriminalisté oba muže v příbuzenském vztahu obvinili z trestného činu týrání zvířat, za nějž jim hrozí až tříleté vězení.

„Poděkování patří útulku Tlapky na cestě z Velešovic, který se zanedbaných pejsků ujal. Psi jsou nyní již v dobré kondici a stále čekají na nové majitelé, kteří by jim poskytli náležitou péči,“ zmínila policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Autor: