Měl jsem pivo k obědu, tvrdil nad ránem řidič. Ulomil kolo a nadýchal dvě promile

  15:48
Čtyřiadvacetiletý řidič si to v neděli nad ránem šněroval křížem krážem centrem Brna. Nakonec jeho jízda předčasně skončila, když jednu zadní pneumatiku prorazil a jedno přední kolo celé utrhl. Hlídka strážníků, která jela přímo za ním, mu naměřila 2,36 promile.

Hlídku městské policie upoutal tmavý volkswagen v Hladíkově ulici, běžně ve dne frekventované silnici, která je součástí městského okruhu.

„Nejprve zbystřila, když vozu trvalo nezvykle dlouhou dobu, než se rozjel na zelenou. Hned v následujících okamžicích zavadil řidič bokem o obrubník, a tak strážníci rozsvítili majáky a vydali se ho zastavit,“ uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Nebyl to přitom jeho první incident. Na záběrech z prostoru u hlavního nádraží v Brně, které městští policisté zveřejnili, je vidět, že už tady nezvládal zatáčky a vjížděl na chodník. Stejně jako křižoval všechny pruhy o několik set metrů dál.

Opilá žena jela kilometr po tramvajových kolejích, prorazila tři pneumatiky

Muž za volantem ještě před zastavením na pokyn policistů najel opět na okraj chodníku. To byl ale poslední okamžik, kdy se ještě dalo auto relativně dobře ovládat. Tímto najetím totiž šofér urval přední kolo, které se úplně vychýlilo ze své osy. „K tomu měl proraženou zadní pneumatiku na stejné straně,“ sdělil Ghanem. To se motoristovi podle něj povedlo právě u nádraží.

Řidič následně strážníkům nadýchal 2,36 promile alkoholu. Přitom se jim snažil namluvit, že měl jen pivo k obědu. Tomu se strážníci velmi divili, bylo totiž pár minut před pátou ráno. Za tu dobu by jedno pivo z těla dávno vyprchalo. Druhou kontrolní zkoušku muž následně ani nezvládl.

Šofér se dokonce drze přiznal, že v tomto stavu – svém i vozidla – chtěl dojet až do Vyškova, který je z centra Brna vzdálený 35 kilometrů po dálnici D1.

„Strážníci opilého řidiče předali jako podezřelého z trestného činu státním policistům,“ dodal Ghanem.

Autor: