Útočník z Tišnova je ve vazbě, dva napadení jsou stále ve vážném stavu

  12:32
Muže, který v pondělí večer v Tišnově na Brněnsku zaútočil na své příbuzné a pět jich zranil, dnes poslal soud do vazby. Za pokus o vraždu mu hrozí dvacetileté vězení, případně výjimečný trest. Dva ze zraněných jsou stále v ohrožení života.

V Tišnově zaútočil v pondělí 11. října 2021 na šest členů rodiny jejich příbuzný. Všechny zranil. | foto: ZZS JMK

O vzetí obviněného do vazby rozhodl před polednem soudce Okresního soudu Brno-venkov, informoval policejní mluvčí David Chaloupka.

„Žádné další informace bohužel zatím nemůžeme poskytnout,“ poznamenal Chaloupka, který neprozradil ani věk útočníka.

Muž v pondělí kolem sedmé hodiny večer přijel k rodinnému domu v Tišnově, v němž žije jeho švagrová s rodinou, a své příbuzné uvnitř napadl sekerou.

Pět lidí utrpělo zranění sečného, bodného a řezného charakteru. O jednoho muže a švagrovou útočníka, která má rozseknutou lebku, pečují ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně. „Oba pacienti jsou stále ve vážném stavu. Mužův stav se nicméně zlepšuje, žena je dále v ohrožení života,“ řekla dnes mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Další dva dospělí zranění jsou umístěni ve Fakultní nemocnici Brno v Bohunicích, v Dětské nemocnici je chlapec školního věku. „Všichni tři zůstávají na jednotce intenzivní péče. Dítě a muž jsou ve stabilizovaném stavu, žena je stále v umělém spánku a dnes ji čeká další operace,“ uvedla mluvčí Veronika Plachá.

Motiv útočníka je zatím nejasný. Své těhotné manželce údajně před svým řáděním řekl, že jede na ryby. „Setkávali jsme se na oslavách, byli jsme v kontaktu. V létě měl úraz hlavy a od té doby byl na neschopence,“ sdělil redaktorce MF DNES příbuzný napadených.

Autoři: ,