Ve 43 letech zemřel bývalý člen Janáčkovy opery v Brně Petr Císař

  14:34
Minulý týden zemřel bývalý člen Janáčkovy opery v Brně Petr Císař. Bylo mu 43 let. O jeho úmrtí informovalo Národní divadlo Brno, kde dlouhé roky působil. Od října 2014 hostoval v Národním divadle v Praze.

Petr Císař | foto: Národní divadlo Brno

„S hlubokou lítostí oznamujeme, že nás opustil náš bývalý kolega, člen sboru a sólista Petr Císař. Upřímnou soustrast všem jeho blízkým,“ uvedlo na Facebooku Národní divadlo Brno.

Mezi jeho významné role v Janáčkově opeře, kde působil od roku 2002, se řadí Ping v opěře Turandot, Fiorello Lazebníkovi sevillském, Doktor Falke v Netopýrovi,Yamadori v Madama Butterfly či Hajný v Rusalce.

„Byl to spolehlivý zpěvák i výborný herec,“ vzpomíná na jeho brněnské angažmá dramaturgyně opery Patricie Částková.

Petr Císař spolupracoval rovněž s Komorní operou Brno a s Moravským divadlem Olomouc. V září 2013 debutoval v německém Augsburgu, když vystoupil spolu s ostatními sólisty na galakoncertu při příležitosti 200. výročí narození Giuseppe Verdiho a Richarda Wagnera. Od října 2014 hostoval i v pražském Národním divadle.

Barytonista Císař původně přitom vystudoval obor činoherní herectví na brněnské Janáčkově akademii múzických umění. Zpěv studoval až v rámci soukromých hodin v Bratislavě a Vídni.

Poslední rozloučení se uskuteční v pátek 30. dubna ve tři čtvrtě na tři odpoledne v obřadní síni brněnského krematoria.

Autoři: ,