Zloděj se projel v popelářském autě, na vesnici jej pak odstavil u hřiště

  16:28
Záhadu ukradeného popelářského vozu se snaží rozplést jihomoravští policisté. Avii za tři čtvrtě milionu korun někdo odcizil v areálu brněnské firmy, dojel s ní do několik kilometrů vzdálené vesnice, odstavil ji vedle tamního hřiště a zmizel.

„Možná si chtěl jen splnit dětský popelářský sen, možná se naplno věnovat podnikání v oblasti recyklace odpadů anebo se jen tak projet,“ zamýšlí se nad motivací neznámého pachatele policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Zloděj před několika dny pronikl nejprve do kanceláře brněnské firmy, kde mimo jiných věcí sebral i klíč od zaparkovaného popelářského vozu určeného ke svozu plastového odpadu. Ten lapku zřejmě zaujal natolik, že do něj nasedl a ujel.

„Dorazil až do Blažovic k tamnímu hřišti, kde Avii odstavil. Podezřele zaparkovaný vůz v hodnotě asi tři čtvrtě milionu korun nemohl ujít pozornosti hlídkujících šlapanických policistů,“ uvedl Malášek. 

Hlídka zjistila, že auto s kontejnerovou nástavbou bylo ukradeno, a vrátili jej majiteli. Nyní policisté pátrají po záhadném zloději.

„Pokud se jej podaří vypátrat, musí počítat se stíháním za krádež a neoprávněné užívání cizí věci,“ nastínil Malášek.

Autor: