Společnost Uber se vrací do Brna, začne fungovat už na konci července

  14:58,  aktualizováno  16:19
V Brně bude opět fungovat přepravní firma Uber. Na sociálních sítích o tom informoval spolek Brno autem. Alternativní služba se do největšího jihomoravského města vrátí už na konci července.

Podle brněnského zastupitele Davida Pokorného z Brno autem, návrat umožnila novela zákona o silniční dopravě .

„Legalizovala možnost objednávání vozů právě přes mobilní aplikace. Mimo jiné také skončila povinnost evidovat jízdu prostřednictvím taxametru. Zástupce společnosti potvrdil, že přijali hygienická opatření kvůli koronaviru,“ vysvětlil Pokorný.

Uber zatím nechce své plány blíže rozvádět. „Aktuálně zkoumáme různé cesty, jak by Uber mohl své služby dostupné a pohodlné přepravy přinést i do dalších českých měst, a probíráme je samozřejmě také s odpovědnými autoritami,“ uvedla mluvčí společnosti Uber Luisa Elster.

Vedení města se společností Uber jednalo. „V posledních týdnech jsem absolvoval jednání se zástupci společnosti Uber, na základě kterých se tato společnost rozhodla na konci července letošního roku vrátit se svými službami do Brna. Tento krok je důsledkem změny zákona, která umožňuje legálně provozovat této společnosti činnost. Město bylo s touto změnou seznámeno a věříme, že společnost bude své služby provozovat v daných mezích, informoval brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS).

Už na konci prosince vedení města prohlásilo, že chce odstranit veškeré překážky, které už dva roky brání společnosti Uber jezdit ve městě.

„Lidé mají mít možnost vybrat si, kterou službu zvolí, aby se přemístili z místa A do místa B. Čím víc přepravních možností dostanou, tím lépe,“ vysvětlila tenkrát postoj města brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Autor: