Tady roušky odložte, vyzýval cestující řidič tramvaje. Dostal napomenutí

  10:12
K cestování bez roušek vyzýval řidič brněnské tramvaje pasažéry, které vozil minulý pátek. Od vedení dopravního podniku si za nabádání k ignorování vládních nařízení vysloužil napomenutí. Hrozí mu i finanční postih.

ilustrační snímek | foto: Škoda Transportation

„Já to tu řídím bez roušky, takže Vás vážení cestující a zároveň spoluobčané vyzývám, abyste se ke mně připojili a Vaši ‚ochranu‘ úst a nosu taktéž odložili. Naopak, pokud máte respirační potíže, roušky si nasaďte. Mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví je pravděpodobně v rozporu se zákonem a tedy neplatné,“ stálo minulý pátek na ceduli v jedné z brněnských tramvají.

Vedle ní ještě byla nalepená velká cedule s nápisem „Stop“ a větou, že v této tramvaji povinná ochrana nosu a úst neplatí.

Ještě v pátek se o ceduli dozvěděli na dispečinku dopravního podniku. „Jakmile to zjistili, okamžitě vyzvali řidiče, ať cedule odstraní, což také učinil,“ uvedla mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Mezitím však už stačili cestující nápisy vyfotit a snímky umístit na sociální sítě, kde o tom lidé diskutují. Jedni se řidiče zastávají, že přece nikoho nenutí, aby roušku sundal, jiní zase argumentují tím, že jde jen o ventil osobní frustrace šoféra

07.září 2020 v 16:51, příspěvek archivován: 08.září 2020 v 10:08

,,V tomto voze povinná ochrana úst a nosu NEPLATÍ."
,,Mimořádné opatření MZDR 15757/2020 -31/MIN/KAN je velmi pravděpodobně v rozporu se zákonem a tedy neplatné."

V Brně má poslední slovo tramvaják.

Jeho aktivita se však dopravnímu podniku nelíbí. „Není možné, že my budeme prosit cestující, aby roušky nosili, protože jde o vládní nařízení, a na druhou stranu bude někdo tímto způsobem vyjadřovat svůj osobní názor,“ sdělila Tomaštíková. Dopravní podnik nabádá k nošení i vtipnými obrázky se superhrdiny.

Řidič už dostal napomenutí a ještě mu hrozí pokuta. Jaká by mohla být její výše, už dopravní podnik neuvedl.

Už minulý týden dopravní podnik řešil problém s řidičem, který odmítl jezdit s autobusem, na němž byl předvolební plakát hnutí SPD s heslem „Zdravé školství bez inkluze“.

Autor: