Vzduchovkou stříleli na značky, trefili muže do zad. Má poraněnou plíci

  16:12
Vážným zraněním náhodného kolemjdoucího skončila „zábava“ dvou mužů v Lednici na Břeclavsku, kteří si krátili čas střílením ze vzduchovky na dopravní značky. Při tom trefili do zad devětadvacetiletého muže a způsobili mu zranění zasahující až do plíce. Oba střelci čelí obvinění z těžkého ublížení na zdraví a hrozí jim deset let vězení. Policie ale zkoumá i to, zda na chodce nestříleli záměrně. Jeden z obviněných je ve vazbě.

Dopravní značka, do které stříleli dva muži v Lednici na Břeclavsku. Při tom těžce zranili náhodného chodce. (červen 2024) | foto: Policie ČR

Rovněž devětadvacetiletí muži stříleli na dopravní značky poblíž kruhového objezdu v Lednici. Incident se odehrál na konci června. Do zad procházejícího muže se trefili jednou ranou.

„Muž uslyšel výstřel, ucítil bolest pod lopatkou a zjistil, že krvácí, proto se nechal převézt do břeclavské nemocnice. Lékaři mu museli operativně vyjmout tři fragmenty střely, které mu poškodily plíci,“ uvedla policejní mluvčí Petra Ledabylová.

Případem se zabývají břeclavští kriminalisté. Podle mluvčí Ledabylové prověřují i otázku, zda dvojice mužů se zbraní střílela jenom na dopravní značky, nebo je procházející muž zaujal natolik, že se chtěli trefit i do něho. „Navzájem se neznali, šlo o náhodné setkání,“ uvedla mluvčí.

Pachatelé stříleli vzduchovkou ráže 4,5 milimetrů s energií střely 36 J. Například prodejce zbraní balistas.cz uvádí, že zbraň takových parametrů už je vhodná na lov drobné zvěře či cvičnou střelbu. Střela z ní letí rychlostí 380 metrů za vteřinu. Jde o zbraň, na jejíž držení není potřeba vlastnit zbrojní průkaz.

Střelec v centru Brna pálil z okna diabolkami, zasáhl tři lidi

Střelce se policistům podařilo vypátrat i díky poznatkům na nedávno zprovozněném lednickém PolPointu, na němž přijali cenné poznatky. Muži, který chodce zasáhl, kriminalisté sdělili obvinění z těžkého ublížení na zdraví a z výtržnictví, které po provedené domovní prohlídce rozšířili o nedovolenou výrobu a jiné nakládání s psychotropními látkami a jedy. Doma měl totiž zásobu marihuany, kterou vypěstoval. Soudce ho následně poslal do vazby. Druhý zadržený muž si vyslechl obvinění z pomoci k těžkému ublížení na zdraví a z výtržnictví.

„Pod vlivem omamných látek nebo drog ale během střelby nebyli,“ uvedla Ledabylová.

30. července 2019

Autor: