Rušili ho lidé v parku, Brňan si chtěl klid vystřílet vzduchovkou bez nábojů

  16:00
Střelba ze vzduchovky vyděsila v sobotu v podvečer lidi v jednom z brněnských parků. Šestapadesátiletý muž své počínání následně vysvětlil strážníkům tím, že kvůli hlučícím návštěvníkům parku nemohl spát, a tak je chtěl vystrašit. Zbraň podle jeho slov nebyla nabitá. Případ šetří policie.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Městskou policii upozornila na mužovo chování znepokojená dvojice, podle které muž opakovaně vykoukl z okna ve vyšším patře a vystřelil směrem do parku. Jednomu ze svědků se incident podařilo natočit na video.

„Hlídka se nejprve ujistila, že nikdo z přítomných není zraněn a nepotřebuje lékařské ošetření. Společně s přivolanými republikovými policisty se strážníci vydali kontaktovat údajného střelce,“ sdělila mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková v neděli na webu.

Chtěl jsem ty hlučné děti zastrašit, hájil se muž souzený za postřelení chlapce

Šestapadesátiletý muž se ke střelbě z okna ze vzduchovky přiznal. „Hájil se ale tím, že uvnitř zbraně nebylo střelivo,“ doplnila mluvčí.

Před policisty se následně snažil vše vysvětlit tím, že mu vadí hlučící návštěvníci parku, protože kvůli nim nemůže v klidu spát, a střílením „na prázdno“ je chtěl jen vyplašit.

„Případ s podezřením na porušení zákona o zbraních a střelivu si od strážníků převzala Policie České republiky,“ doplnila mluvčí.

Autor: