Muž zůstal viset na plotě hlavou dolů, strážníci mu uřízli nohavici

  10:52
V nezáviděníhodné pozici se ocitl muž, který chtěl kamarádce předvést své hudební umění. Při cestě k veřejnému klavíru v Brně se zachytil kalhotami o plot tak nešťastně, že zůstal viset hlavou dolů s odhaleným pozadím. Z pasti mu pomohli až strážníci, kteří zveřejnili video ze záchranné akce.

Muž se chtěl v pátek večer v Denisových sadech poblíž brněnského hlavního nádraží dostat k veřejnému klavíru, aby hrou na něj potěšil svou známou.

Při překonávání plotu se mu však kalhoty zachytily o železný hrot a hudebník se zaklíněnou nohou se ocitl v netopýří pozici hlavou dolů, navíc s částečně odhaleným pozadím.

Ke své smůle neměl ani on, ani jeho známá u sebe telefon, takže museli počkat na náhodného kolemjdoucího, který zavolal na pomoc strážníky.

„Aby mohla hlídka muže z plotu bezpečně sundat, vyžádala si na pomoc kolegy z pořádkové jednotky, kteří vozí speciální vybavení. Z obou stran plotu pak strážníci přistavili teleskopické žebříky, ze kterých muže opatrně nadzvedávali,“ přiblížila mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

K definitivnímu osvobození nakonec museli uvězněnému muži s jeho souhlasem odříznout nohavici. Po několika minutách se pak ocitl bez zranění zpět na nohách.

„S úlevou strážníkům poděkoval za záchranu a omluvil se za své nerozvážné jednání,“ zakončila Skřivánková.

Autor: