Radě města Brna vstup zakázán, vzkazují zastánci stadionu za Lužánkami

  14:42,  aktualizováno  14:53
Osud zpustlého fotbalového stadionu za Lužánkami v Brně není mnoha fanouškům lhostejný. V reakci na slova o jeho demolici se na Facebooku objevila fotka, která zachycuje nápis na bráně, že je brněnským radním na stadion zakázán vstup.

Běžnou ceduli zakazující vstup příznivci stadionu upravili nápisem, že radě města je na stadion vstup zakázán. Fyzicky tam už ale takový vzkaz dnes po poledni už nebyl.

Ve facebookovém postu se píše i o vyměněném zámku. To je ale nejspíš starší záležitost. Aktuální řetěz s visacím zámkem tam dávali pracovníci městské společnosti Starez-Sport, která stadion poslední dva roky spravuje, jak řekl její ředitel Martin Mikš. „S pravidelnými intervaly nám ale zámek někdo přeřezává a mění,“ poznamenal.

K tomu se ostatně anonymně přiznal někdo, kdo spravuje facebookovou stránku pod názvem Dejme Lužánkám Švanci, jejíž název odkazuje k projektu tréninkového centra pro fotbalovou mládež. To se město původně zavázalo vybudovat, ale teď kvůli údajně špatnému stavu tribun bere zpátečku.

„Zámek jsme tam dali asi před měsícem my, protože tam na rozdíl od současného provozovatele každý den chodíme a zaznamenali jsme, že tam jezdí nějaká hovada driftovat po hřišti s kárama. Starez se do té doby nezajímal. Jakmile zjistili, že je tam zámek, tak ho uřezali a dali tam svoje,“ píše se v komentáři u fotografie.

Telefonní kontakt na facebookové stránce tréninkového centra je na bývalého radního Brna a bojovníka za nový stadion za Lužánkami Marka Fišera z Pirátů. Ten telefon nezvedl. Reakci následně zajistil PR manažer brněnských Pirátů Aleš Šenk. „Kdo konkrétně vyměnil zámek, není podstatné. Jde o symbolický akt,“ reagoval s tím, že Marek Fišer nechce prozradit konkrétní jméno kvůli ochraně dané osoby.

Švancara burcuje kvůli plánu na demolici stadionu, Brnu hrozí žalobou

Martin Mikš tvrdí, že se snaží stadion pořád dokola zabezpečit. „Stahují se tam bezdomovci, nocují tam, dělají si ohýnky,“ popsal s tím, že už Starez musel řešit i požáry.

Podle něj hrací plocha sice bezpečná je, ale tribuny ne. „Chápu rozladění fanoušků, ale jiná cesta není,“ vysvětluje nutnost demolice.

Poukázal i na to, že už v roce 2008, kdy se tvořily první studie na nový fotbalový stánek za Lužánkami, navrhoval statik tribunu zbourat kvůli jejímu špatnému stavu.

Autoři: