Tramvaj na zastávce srazila mladého chodce, zaklíněný pod soupravou zemřel

  12:52
Zraněním ze srážky s tramvají na zastávce v brněnské městské části Komín dnes ráno podlehl mladý muž. Po kolizi zůstal zaklíněný pod soupravou a záchranáři už mu nemohli pomoct. Příčinu nehody vyšetřují policisté.

Po srážce s tramvají na zastávce Svratecká v Brně zemřel mladý muž. (3. dubna 2024) | foto: HZS JmK

Ke srážce tramvaje s chodcem došlo kolem 8:30 v prostoru zastávky Svratecká. „Dostali jsme informaci, že mladý muž je zaklíněný pod tramvají. Bohužel zemřel ještě před naším příjezdem, takže už jsme mu nemohli pomoct,“ informovala mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Na místě zasahovali také hasiči. „Tělo nebylo nutné vyprošťovat pomocí speciálního nářadí,“ poznamenal jejich mluvčí Jaroslav Mikoška.

Tramvajová trať byla po tragédii asi čtyři hodiny neprůjezdná, linky 1 a 3 byly ukončeny v zastávce Vozovna Komín. Odsud do Bystrce nasadil dopravní podnik náhradní autobusy v intervalu zhruba pěti minut. Autobusové linky 50, 52 a 54 byly prodlouženy ve směru od Zoologické zahrady po zastávku Vozovna Komín.

Vzhledem k tomu, že v místě neštěstí vedou koleje mimo silnici, k dalším dopravním problémům nedošlo. „Příčiny nehody vyšetřujeme,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Po srážce s tramvají na zastávce Svratecká zemřel v Brně mladý chodec.

Po srážce s tramvají na zastávce Svratecká zemřel v Brně mladý chodec.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: