Dav lynčoval řidiče, za sražení kočárku s dítětem ale mohla opilá babička

  15:56
Silné emoce loni v Brně vyvolal incident, při němž řidič srazil ženu s kočárkem a následně čelil útoku rozzuřených přihlížejících. Podle soudu nehodu zavinila opilá babička dítěte v kočárku, která s ním neopatrně vstoupila do silnice. Za své počínání dostala podmíněný trest.

Záchranáři zasahují v Bratislavské ulici v Brně poté, co zde auto srazilo ženu s kočárkem. Dění přihlíží početný dav místních. | foto: iDNES.cz

„Trestním příkazem byla obviněná shledána vinnou pro přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, kdy jí byl uložen trest odnětí svobody v trvání osmi měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu v trvání dvou roků,“ informovala iDNES.cz mluvčí Městského soudu v Brně Petra Hovorková. Na rozhodnutí soudu upozornil server Novinky.cz.

Nehoda se stala jednoho odpoledne loni v únoru v Bratislavské ulici uvnitř lokality přezdívané Bronx. Žena tlačící kočárek vstoupila zpoza zaparkovaných aut do silnice, kde do ní i kočárku narazil projíždějící vůz.

Když se řidič přišel podívat na místo nehody, surově jej napadl dav, který se k incidentu seběhl.

„Začal utíkat, oni ho doběhli a začali tlouct. Byl kolem něj velký dav lidí, hodili ho na zem a kopali do něj,“ přiblížil tehdy iDNES.cz očitý svědek.

Podle informací od bývalého radního městské části Brno-střed Davida Oplatka, který v lokalitě bydlí, byli útočníci i napadený řidič Romové.

Městský soud v Brně došel k závěru, že nehodu způsobila čtyřiačtyřicetiletá žena, která byla babičkou dvouleté holčičky v kočárku a v opilosti bez rozmýšlení vkročila mezerou mezi auty na silnici. 

„Řidič přes intenzivní brzdění prudce pravou přední části auta narazil do obviněné s kočárkem, v důsledku čehož měla nezletilá rozdrcenou pravou ledvinu s krvácením a lehký otok mozku s otřesem mozku, přičemž se podle ošetřujícího lékaře jedná o zranění těžké s trvalými následky,“ citoval server ze soudního příkazu.

Těžké zranění utrpěla i žena, která kočárek tlačila. Lékaři ji v krvi naměřili 2,15 promile alkoholu. Vedle podmíněného trestu má rovněž uhradit 150 tisíc korun zdravotní pojišťovně.

Rozhodnutí soudu je pravomocné, žena proti trestnímu příkazu nepodala odpor.

Místo, kde auto srazilo ženu s kočárkem

Autor: